trešdiena, 2019. gada 25. septembris

Džoels Fūrmans "Ēst, lai dzīvotu"

Brīdis, kad grāmata mani uzrunāja.

Tā nākas, ka cilvēks par svarīgām lietām dzīvē aizdomājas tikai krīzes brīžos. Tā es, sasirgstot ar vēdera vīrusu, nedrīkstēju ēst gandrīz visus produktus, ko ēdu ikdienā. Ēdu tikai putras, sausiņus un rīsu putraimus, dzēru tēju. Tajā brīdī atrados ciemos pie vīra vecākiem. Guļot gultā, lūkojos uz grāmatu plauktu un jau kuro reizi acu skats apstājās pie grāmatas "Ēst, lai dzīvotu" vāka muguriņas. Šo grāmatu biju uzdāvinājusi vīra mammai pirms vairākiem gadiem, bet ne viņa, ne es to nebiju lasījusi. Tobrīd nolēmu to izlasīt, un ar katru lapaspusi tiku ierauta ļoti interesantā pētījumu un atziņu klāstā par uzturvielām, cilvēka organismu un tā funkcionēšanu.

Galvenie citāti un atziņas no grāmatas:
 • Kapa rakšana ar dakšiņu un nazi. Nevajadzīga greznība attīstītajās valstīs - pārsātināt sevi ar apstrādātiem produktiem "junk food'.
 • Protams, ir sarežģīti lietot veselīgu uzturu mūsu trakajā pasaulē, kurā, šķiet, cilvēki īsteno misiju veikt pašnāvību pārēdoties. 
 • Jo vairāk dažādu augļu un dārzeņu lietojam, jo mazāka sirdslēkmju, triekas un vēža iespējamība (86)
 • Veselība = Uzturvielas (vitamīni, minerālvielas, šķiedrvielas un fitovielas) / kalorijām (ogļhidrāti, tauki un proteīni).
 • Autors saka: "Es iesaku saviem pacientiem izvietot uz ledusskapja lielu uzrakstu, kas atgādina: GALVENAIS ĒDIENS IR SALĀTI." (94)
 • Vēzis ir augļu un dārzeņu nepietiekamības slimība (115)
 • Ēstgribu kontrolē nevis ēdiena svars, bet gan šķiedrvielu, uzturvielu un kaloriju daudzums.
 • Lielākā daļa cilvēku ir atkarīgi no tās pārtikas, ar kuru uzauguši. Viņi jūtas ierobežoti, ja tiem neļauj lietot iemīļotos produktus. Dzīves plānā šie ēdieni kļūst par piedevām vai balvām. Jūs pārsteigs, kādā apmērā jūs baudīsiet veselīgāku uzturu, kad būsiet pieradis pie cita gatavošanas un ēšanas veida. Tas prasīs laiku, un jums būs jāpārdzīvo pierašanas periods.
 • Centieties nepadarīt ēdienu par dzīves centru! Aktīvi nododieties interesēm, kas novērš domas par ēšanu.
Secinājumi un ieradumi, ko ieviesu savā ikdienā:
 • Savā uzturā ieviesu tradīciju regulāri ēst sēklas un riekstus, noliekot trauku ar riekstiem uz ēdamgalda.
 • Ierastos našķus aizstāt ar veselīgākiem - riekstu pasta ar datelēm, smūtiji no mandeļu piena un ogām.
 • Esmu pamanījusi, ka mani ieradumi pozitīvi ietekmē bērnu ieradumus. Viņi vairs tik bieži neļaujas emocionālajam signālam ēst konfektes ik pēc mirkļa starp ēdienreizēm. Aizstājam to ar svaigu burkānu, ābolu vai banānu notiesāšanu.
 • Mēğinu arī savu ieradumu regulēt - neļauties vēlmei aizbāzt bērnam muti ar saldumu aiz garlaicības, bēdāšanās vai neērtību brīdī.
 • Cenšos izvairīties no dzīvnieku valsts produktiem, aizstājot ar dārzeņiem.
 • Vakarā no plkst. 17.00 vai 18.00 cenšos neēst neko saldu.

Ko nav izdevies ieviest? Secinājumi:

 • Nespēju atteikties no sviesta, siera un krējuma (visiem piena produktiem), lai gan autors iesaka atteikties no tiem pilnīgi.
 • Apzinos, ka neveselīgos produktus bieži izvēlos slinkuma dēļ - sagatavot dārzeņu ēdienu ir darbietilpīgāk un laikietilpīgāk, nekā izvārīt makaronus.
 • Nav tik viegli mainīt ieradumus - veikalā acis ne tik bieži skatās uz dažādiem dārzeņiem, ko neesmu ieradusi ēst.
 • Apkārtējo komentāri un piezīmes: ja ieminos, ka ğimenē cenšamies mazāk ēst saldumus, tad uzreiz nāk klajā piezīmes: "Jūs taču neēdat to un to!"
 • Papildus apstāklis ir mana grūtniecība - apkārtējoprāt svaram jānāk klāt strauji un "jāēd par diviem".
Galvenā atziņa, kas mani ļoti uzrunāja, ir vecā labā teiciena patiesība: "Tu esi tas, ko tu ēd!" Citiem vārdiem sakot, ar ēdienu lielā mērā var ietekmēt to, kā cilvēks jūtas. Bieži vien ēdam aiz garlaicības, aiz dusmām, mirklī, kad nespējam sasniegt nosprausto mērķi (tad labāk aiziet kaut ko uzkost) un tad attopamies pie pēdējā šokolādes gabaliņa no veselas tāfelītes. Bieži vien pietiek ar to, ka mēs ieklausāmies savā organismā katru reizi, kad apēdam kaut ko kaitējošu un apzināmies - tā justies vairs negribu! Un tad pa solītim doties uz labo izjūtu taku.4 komentāri:

 1. Šo komentāru ir noņēmis emuāra administrators.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Herbal Penis Enlargement product is 100% guarantee to Enlarge and get a better ERECTION ,
   the reason why most people are finding it difficult
   to enlarge Penis is because they bedlieve on medical
   report, drugs and medical treatment which is not
   helpful for Penis Enlargement . Natural roots/herbs are the best remedy which can easily Enlarge your Penis permanently
   Contact Dr Olu via Email : Drolusolutionhome@gmail.com or via WhatsApp : +2348140654426 for Natural root and herbal remedies put together to help you get Enlarge and Erect healthy.
   Thank you.
   Herbal Penis Enlargement product is 100% guarantee to Enlarge and get a better ERECTION ,
   the reason why most people are finding it difficult
   to enlarge Penis is because they bedlieve on medical
   report, drugs and medical treatment which is not
   helpful for Penis Enlargement . Natural roots/herbs are the best remedy which can easily Enlarge your Penis permanently
   Contact Dr Olu via Email : Drolusolutionhome@gmail.com or via WhatsApp : +2348140654426 for Natural root and herbal remedies put together to help you get Enlarge and Erect healthy.
   Thank you.   Dzēst
 2. Šo komentāru ir noņēmis emuāra administrators.

  AtbildētDzēst
 3. I was diagnosed of herpes virus, I have tried all possible means to get cure but all my effort proved abortive, until a friend of mine introduced me to a herbal doctor called Chief Dr Lucky, who prepare herbal medicine to cure all kind of diseases including herpes virus (Herpes), when i contacted this herbal doctor via his email, he sent me herpes virus herbal medicine via courier service, when i received the herbal medicine he gave me step by step instructions on how to apply it, when i applied it as instructed i was totally cured from the virus within 3 weeks of usage. Contact this great herbal doctor today to get your cure. 
  Via Email : chiefdrlucky@gmail.com
  Whats App : +2348132777335
  website : http://chiefdrluckysolutionhome.website2.me/    

  AtbildētDzēst